Skip Navigation Linksصفحه اول > مقالات تخصصی


بازگشت به فهرست اصلی ثبت مقالات شما
تولید سوسیس غنی شده با پودر بزرک و مطالعه ویژگی های فیزیکی، شیمیایی و میکروساختار آن
0
خلاصه مقاله: محصولات فرآوری گوشتی همچون سوسیس از نظر برخی ترکیبات تغذیه ای از جمله فیبرهای غذایی، اسیدهای چرب غیراشباع، آنتی اکسیدان و دیگر ترکیبات فعال زیستی غنی نیستند. با افزودن ترکیبات گیاهی به محصولات گوشتی، میتوان خصوصیات آنتی اکسیدانی و عمل گرایی مواد غذایی را افزایش داد.
تعداد بازدید: 6
بهینه سازي راندمان تولید پودر آب پنیر با استفاده از خشک کن پاششی و ارزیابی ویژگی هاي فیزیکوشیمیایی آن
0
خلاصه مقاله: آب پنیر به عنوان پسماند آلی تولید پنیر محسوب می شود و با توجه به ویژگی های مناسب و درصد بالای لاکتوز آن، کاربرد ویژه ای در صنعت غذا به ویژه صنایع لبنی و تخمیری دارد.
تعداد بازدید: 23
به كارگيري خمير ترش لاكتيكي و سبوس تخميري گندم در توليد نودل فراسودمند
0
خلاصه مقاله: مصرف غذاهای آماده همچون نودل در فرآیند هضم وجذب سیستم گوارش می تواند تداخل ایجاد کند و باعث بروز نفخ، یبوست و چاقی شود؛ از این رو در این پژوهش سعی برآن شده که به نوعی با این مشکلات مقابله کرده و بتوان این محصول را به محصولی فراسودمند تبدیل کرد.
تعداد بازدید: 20
ابداع پوشش های آنتی باکتریال جهت افزایش ماندگاری مواد غذایی
0
خلاصه مقاله: پژوهشگران حوزه شیمی دانشگاه دوستی ملل (RUDN University) روسیه، نوعی پوشش آنتی‌باکتریال برای محصولات غذایی ابداع کرده‌اند. این پوشش، برای سلامتی انسان ضرری ندارد و یک لایه نازک و غیرسمی را شکل می‌دهد که قابل تجزیه زیستی است.
تعداد بازدید: 182
محصولات اصلاح ژنتیکی شده یا تراریخته
0
خلاصه مقاله: ویژگی های محصولات تراریخته و احتمال بیماری زایی این محصولات
تعداد بازدید: 285
بسته بندی هوشمند مواد غذایی
4
خلاصه مقاله: بسته بندی از نیازهای اصلیِ جوامع مدرن است که به طور ویژه ای برای مواد غذایی به کار می رود. معمولاً محصولات غذایی به دلیل نداشتن بسته بندی های مناسب هنگام حمل و نقل و قبل از رسیدن به دست مصرف کننده آسیب می بینند.
تعداد بازدید: 465
تعیین نقطه دور ریز روغن سرخ کردنی با یک روش جدید
2
خلاصه مقاله: روغن های مورد استفاده در سرخ کردن، بعد از گذراندن شرایط زمانی و دمایی به مرحله ای به نام نقطه دور ریزی می رسند.
تعداد بازدید: 2260
بهداشت مواد غذایی Food Hygiene
3
خلاصه مقاله: طبق تعریف کمسیون Codex alimentarius بهداشت مواد غذایی عبارت است از «کلیه موازینی که رعایت آن ها در تولید، فرآیند، نگهداری و عرضه مواد غذایی ضروری است تا ماده غذایی سالم و با کیفیت بالای بهداشتی به دست مصرف کننده برسد».
تعداد بازدید: 8937
روش نوین فرآیند CIP در کارخانه های صنایع غذایی
2
خلاصه مقاله: در روش نوین CIP که توسط کارخانجات صنایع غذایی در کشور های توسعه یافته مورد استفاده قرار میگیرد ، یک ماده اکسید کننده و ضدعفونی کننده جایگزین اسید نیتریک می شود .
تعداد بازدید: 16840
پایداری اکسایشی روغن زیتون
3
خلاصه مقاله: بررسی عوامل خارجی موثر بر پایداری اکسایشی روغن زیتون بکر و تعیین پایداری اکسایشی روغن
تعداد بازدید: 5684
12