از ابتدای سال ۳۳ هزار تن تخم‌ مرغ صادر شد

  • 1403/02/26
  • 149 بازدید

رئیس اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر آمار از ابتدای سال ۳۳ هزار تن تخم‌ مرغ به کشور‌های عراق، افغانستان و حاشیه خلیج فارس صادر شده است.

حمیدرضا کاشانی رئیس اتحادیه مرغداران میهن اظهار کرد: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۹ تا ۵۰  هزار تومان است که با نرخ پیشنهادی معاونت امور دام ۷ هزار تومان قیمت پیشنهادی اتحادیه ۱۳ هزار تومان اختلاف دارد.


وی بیان کرد: با توجه به زیان مرغداران طی ۵۰ روز اخیر، اتحادیه در راستای حمایت از تولید اقدام به خرید حمایتی تخم مرغ با قیمت ۵۲ هزار تومان از مرغداران در راستای پایداری تولید و ثبات بازار کرده است.


کاشانی درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ اذعان داشت: بنابر آمار از ابتدای سال ۳۳ هزار تن تخم مرغ به کشور‌های عراق، افغانستان و حاشیه خلیج فارس صادر شده است و پیش بینی می‌شود که تا پایان سال به ۱۵۰ هزار تن برسد.


رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن از صادرات تخم مرغ به روسیه خبر داد و افزود: روز گذشته اولین محموله حاوی یک تریلی ۲۵ تنی به روسیه صادر شده است و امیدواریم با رفع مشکلات بتوانیم تا پایان سال ۲۰ هزار تن محصول به این کشور صادر کنیم.


مقام مسئول، با بیان اینکه مشکلی در تولید تخم مرغ نداریم، تصریح کرد: با وجود حذف تعدادی از گله‌ها برآورد می‌شود که تولید تخم مرغ در اردیبهشت به ۱۰۵ هزار تن برسد که این میزان مازاد بر نیاز کشور است.
خبرگزاری ایانا