رتبه اول گیلان در تولید مرغ اجداد کشور

  • 1403/01/29
  • 110 بازدید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: استان گیلان با دارا بودن ۱۱ واحد پرورش و تولید مرغ اجداد رتبه اول را در کشور داراست.

صالح محمدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، با بیان اینکه خط پرورش و تولید مرغ اجداد استان گیلان با ۳۰۵ هزار قطعه مشغول به فعالیت است، بیان کرد: ظرفیت اسمی کل کشور قریب به یک میلیون و ۱۰۰ هزار قطعه بوده و استان گیلان ۲۸ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است.


مقام مسئول، با اشاره به رتبه اول گیلان در تولید مرغ اجداد کشور، اذعان داشت: مرغ اجداد دارای صفات زیستی خاص و خلوص ژنتیکی بالا است و به عنوان مبنا در اصلاح و تولید نژادها مورد استفاده قرار می‌گیرد.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به برنامه های این سازمان برای افزایش تولید مرغ، عنوان کرد: به دنبال تسهیل در مقررات و قوانین جهت صدور مجوزها و پیگیری اصلاح و فرآیند انجام کار برای واحدهای مرغ اجداد گوشتی در استان هستیم.


محمدی از پرداخت تسهیلات به واحدهای مرغ اجداد در جهت حمایت و توسعه تولید مرغ اجداد در استان خبر داد و خاطر نشان کرد: ترغیب متقاضیان واحدهای مادر گوشتی جهت جوجه ریزی اجداد گوشتی در واحدهای مرغ مادر به صورت تک دوره‌ای از جمله برنامه های این سازمان برای تقویت پرورش و تولید مرغ اجداد است.
خبرگزاری ایسنا