تولید مرغ گرم اسفند به ۲۶۰ هزار تن رسید

  • 1402/12/23
  • 170 بازدید

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید مرغ در اسفند به ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار تن برسد.

علی ابراهیمی، مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی بیان کرد: با توجه به جوجه ریزی ماه‌های اخیر برای ایام ماه رمضان و نوروز نه تنها کمبود نداریم، بلکه بواسطه مازاد تولید بخشی از مرغ تولیدی باید از سطح بازار جمع آوری شود تا تولیدکننده متحمل زیان نشود.


مقام مسئول عنوان کرد: بنابر جوجه ریزی ماه‌های اخیر تا اردیبهشت ماه مازاد تولید مرغ خواهیم داشت که همین امر موجب شده تا مرغ کمتر از قیمت تمام شده در بازار عرضه شود.


ابراهیمی قیمت تمام شده هر کیلو مرغ را بالای ۶۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت کنونی هر کیلو مرغ در سطح بازار ۵۴ تا ۵۸ هزار تومان است که برای جلوگیری از زیان مرغداران، جمع آوری مرغ مازاد با قیمت منطقی امری ضروری است.


مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی اظهار کرد: برآورد‌ها حاکی از آن است که جوجه ریزی به ۱۴۰ میلیون قطعه برسد که همین میزان به واسطه خرید مرغ خانوار مازاد بر نیاز کشور است، لذا ورود به موقع و موثر پشتیبانی امور دام می‌تواند از زیان مرغداران بکاهد.


به گفته او، برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید مرغ اسفند با جوجه ریزی ۱۴۰ میلیون قطعه به ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار تن برسد.


وی اذعان داشت: با توجه به حجم تولید انتظار ما بر آن است که روزانه هزار تن مرغ مازاد از سطح بازار به منظور تامین ذخایر استراتژیک و بخشی هم برای صادرات جمع آوری شود.