صادرات تخم مرغ رکورد زد

  • 1402/11/16
  • 155 بازدید

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۱۱۵ هزار تن تخم مرغ صادر شده است.

حمیدرضا کاشانی رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن بیان کرد: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۷ تا ۴۹ هزار تومان است، درحالی که قیمت واقعی به ۶۰ هزار تومان می‌رسد.


وی تصریح کرد: قیمت تخم مرغ تنها کالایی است که طی ۶ ماه اخیر به رغم فشار‌های دولت مبنی بر مدیریت و محدودیت صادرات از ثبات نسبی برخوردار است.


و برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ  طی ماه‌های بهمن و اسفند به ماهانه ۱۱۵ هزار تن برسد.


کاشانی، ظرفیت کنونی صنعت طیور را یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن اعلام و اذعان داشت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تا پایان سال تولید تخم مرغ به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن برسد.


رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن یادآور شد: با آزادسازی مجوز‌های صورت گرفته مبنی بر ساخت واحد‌های جدید، ظرفیت تولید به ۲ برابر رقم فعلی برسد که بر این اساس با مازاد چشمگیر تولید ظرف یک تا ۲ سال آینده روبرو می‌شویم. درحالی که طی ۲ سال اخیر واردکننده تخم مرغ برای تامین بازار داخل بوده‌ایم.


مقام مسئول، از رکورد صادرات تخم مرغ خبر داد و عنوان کرد: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۱۱۵ هزار تن تخم مرغ صادر شده است و پیش بینی می‌شود که تا پایان سال به ۱۳۰ هزار تن برسد؛ درحالی که مجموع صادرات تخم مرغ در سال گذشته ۵۴ هزار تن بوده است. همچنین پیش بینی می‌شود که صادرات تخم مرغ در سال آینده ۳۰ درصد افزایش یابد.
اقتصاد آنلاین