افزایش ۱۶درصدی صادرات طلای سرخ

  • 1402/10/17
  • 278 بازدید

نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تا پایان آذر، صادرات زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد رشد داشته است.

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران بیان کرد: با توجه به تعطیلات بازارهای اروپایی، صادرات طبق روال همه ساله دچار وقفه می‌شود که مجدد بعد از تعطیلات جبران می‌شود. اما به طور کلی از الان نمی توان اظهار نظری در خصوص صادرات داشت.


مقام مسئول، از روند افزایش صادرات زعفران در آذر خبر داد و یادآور شد: بنابر آمار از ابتدای سال تا پایان آذر، صادرات زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد رشد داشته است.


میری خاطر نشان کرد: با توجه به مشکلات بازگشت ارز حاصل از صادرات برآوردها بر مبنای آمار مصرف جهانی و کاهش صادرات رسمی حاکی از آن است که حداقل ماهانه ۱۰ تن زعفران از کشور قاچاق می‌شود که در نشستی که با رئیس بانک مرکزی داریم، امیدواریم با رفع موانع سد راه صادرات، زعفران از مسیر قانونی خارج شود.


نایب رئیس شورای ملی زعفران  قیمت کنونی هرکیلو زعفران دسته را ۴۷ میلیون و ۵۰۰ تا ۴۸ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان، پوشال ۵۴ میلیون و ۵۰۰ تا ۵۵ میلیون تومان، نگین ۶۰ تا ۶۸ میلیون تومان و سرگل را ۵۷ تا ۶۰ میلیون تومان اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران جوان