صادرات مرکبات مازندران به ۱۱ کشور / تولید ۷.۶ میلیون تن محصول

  • 1402/09/14
  • 296 بازدید

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مازندران با تولید ۷.۶ تن محصولات کشاورزی، ۱۰ درصد اقتصاد و تولیدناخالص ملی را به خود اختصاص داده است.

بابک مومنی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران، با بیان این که مازندران استان اول اقتصاد کشاورزی کشور است، میزان تولید انواع محصولات را ۷.۶ میلیون تن اعلام کرد و افزود: ۱۰ درصد اقتصاد کشاورزی کشور نیز مربوط به مازندران است.


مومنی، با ذکر این که مازندران در ۱۴ محصول کشاورزی نظیر برنج، مرکبات و طیور رتبه اول را دارد، تصریح کرد: ۲۰ درصد اشتغال استان نیز مربوط به کشاورزی است و یکی از اساس ترین ارکان کشاورزی کشور مازندران است.


مقام مسئول، با اشاره به صادرات بیش از هزار ۸۰۰ تن محموله از استان مازندران در سال جاری از صادرات به عنوان پیشران پویا کردن تولیدات کشاورزی یاد کرد و اذعان داشت: مازندران بیش از نیمی از مرکبات کشور را تولید می کند و این محصول در مدت و بازه اندکی وارد بازار می‌شود.


سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران، با بیان این که بازار داخلی پاسخگوی حجم تولیدات نیست، توسعه بازارهای مصرف و صادرات را از جمله راهکارها برای بازاریابی محصولات ذکر کرد و یادآور شد: در سال جاری بیش از یک هزار و ۸۰۰ محموله مرکبات، نارنگی و پرتقال به حجم ۳۶ هزار تن به ۱۱ مقصد خارجی صادر شده است.
اقتصاد آنلاین