تولید محصولات باغی ۵۰ درصد افزایش می‌یابد

  • 1402/08/06
  • 311 بازدید

نایب رئیس اتحادیه محصولات باغی گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید محصولات باغی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ تا ۵۰ درصد افزایش یابد.

 مجتبی شادلو نایب رئیس اتحادیه محصولات باغی بیان کرد: امسال تولید محصولات باغی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ تا ۵۰ درصد رشد داشته است.

وی، از آغاز برداشت انار و کیوی و مرکبات خبر داد و افزود: با توجه به رشد چشمگیر تولید محصولات باغی، نگران بحث بازار هستیم چراکه نبود بازار روان صادراتی چالش های متعددی را ایجاد کند.

شادلو اذعان داشت: با توجه به شرایط  سخت تورمی، هزینه های تولید به شدت بالاست که نبود بازار روان صادراتی، تولید را با چالش جدی مواجه می کند‌. امکانات و زیرساخت های لازم در بحث گمرکات و ترخیص و سیستم حمل و نقل یخچالدار باید فراهم شود تا نتایج صادرات در اقتصاد حاصل شود.

نایب رئیس اتحادیه محصولات باغی یادآور شد: با توجه به شرایط مساعد تولید محصولات باغی حداقل ۵۰ درصد ظرفیت صادرات و مازاد بر نیاز کشور باید صادر شود چراکه در بازارهای جهانی، تولید افت معناداری داشته که باید از این فرصت ها استفاده کرد تا بتوان ارزآوری خوبی را نصیب کشور کرد.باشگاه خبرنگاران جوان