آغاز به کار دپارتمان طراحی بسته بندی

  • 1402/04/10
  • 730 بازدید

دپارتمان طراحی بسته بندی در مجموعه Foodkeys آغاز به کار کرد.

به نام آفریدگار زیبایی ها اهمیت بسته بندی صرفا از منظر تکنولوزی در جامعه مطرح نیست بلکه فراتر از پیشرفت ها و صنعت در زندگی انسانها است . کافیست که نگاهی به آفرینش الهی بیندازیم تا به زیبایی و شکوه بسته بندی در طبیعت پی ببریم . میوه ها یکی از بهترین نمونه های این مفهوم می باشند. موز، پرتقال ، هندوانه ، نارگیل و .... چند از بی شمار نعمت های خداوند هستند که به بهترین و زیباترین شکل ممکن بسته بندی و به مصرف کنندگان عرضه می شوند. و آنچه که باقی می ماند دوباره به چرخه ی زیستی برمی گردد و هرگز بی فایده و پس ماند نمی شود.

بسته بندی در طبیعت نه فقط محصول را از آفات و ضربه نگاه می دارد بلکه به پایداری و دوام آن در زمان طولانی کمک می کند. فاکتور زیبایی که همردیف فاکتورکارایی است ودر طبیعت همیشه الهام بخش انسانها بوده است.

بی تردید ما نمی توانیم با طبیعت رقابت کنیم اما می توانیم از آن الهام بگیریم و بسته بندی های کارآمدتر و زیباتری برای فرآورده های خود طراحی کنیم .

امروزه با گسترش عرضه و تقاضا و امکان صادرات به کشورهای دوردست و واردات از سراسر جهان اهمیت بسته بندی بخوبی در این بازار پررقابت و فشرده آشکاراست.عکس خبرچه بسیار فرآورده های با‌ کیفیتی که نمی توانند نظر مشتری را به خود جلب کنند چون نمای ظاهری و بسته بندی مناسبی ندارند. و بسیاراست فرآورده هایی که کیفیت و کارایی مناسبی ندارند اما به دلیل بسته بندی فریبنده و جذاب ازبازارخوبی برخوردارهستند. 

مشکل عمده ی تولیدکنندگان را می توان در ضعف بسته بندی، بازاریابی و خدمات پس از فروش آن به خوبی مشاهده کرد.

بنیان و اساس صنعت بسته بندی امروز بر چند پایه ی مهم استوار شده است که می توان مهترین آن ها را به این ترتیب فهرست کرد:1-    پوشش دهی مناسب کالا 

2-    بادوام در ترابری و جابجایی

3-    بادوام در برابر رطوبت ، ضربه و گرمای زیاد 

4-    کم جا بودن

5-    مونتاژ و بستن راحت

6-    بازکردن ساده و بی دردسر

7-    طراحی با قطعات کمتر و ساده تر

8-    کاربرد دوباره ی بسته بندی برای همان محصول و نگهداری آن در درازمدت 

9-    کاربرد دوباره ی بسته بندی برای کارکردی دیگر ، همانند استفاده از قوطی فلزی شکلات پس از مصرف  برای نگهداری چیزهای دیگر یا شیشه ی مربا برای کاربرد های دیگرعکس خبر10-    استفاده ازتوانایی های بومی در طراحی و تولید بسته بندی با هزینه کمتر

11-    قابلیت رقابت با فرآورده های خارجی و تنوع بالای بسته بندی درسطح جهانیعکس خبر12-   قابلیت بازیافت و نداشتن آلایندگی های زیست محیطیعکس خبر13-   زیبایی و طراحی گرافیک متناسب با بازار مصرف ، کشور، مذهب ، سلیقه ، روحیات و فرهنگ مشتریانعکس خبر14-   تا حد امکان الهام گیری و الگو برداری از نظام بسته بندی در طبیعتعکس خبرعکس خبراعضای محترم سایت مرجع صنایع غذایی و کشاورزی ایران  هم اینک می توانند از خدمات دپارتمان طراحی و چاپ بسته بندی بهره مند شوند. با امکان دریافت و ارسال به موقع سفارشات به سراسر کشور، اعضای محترم سایت و صاحبان کسب و کارهای صنعت غذا و کشاورزی اکنون می توانند، بهترین و سریعترین راه برای تهیه بسته بندهای مناسب، شیک و متناسب با سلیقه مشتری را انتخاب نمایند.

امکانات فعلی دپارتمان شامل فرایند طراحی تا چاپ  برای جعبه ، ساک ، گونی ، باند رول، بطری، رول های پلیمری بسته بندی ، ظروف بسته بندی و کارتن ... می باشد.  خدمات بخش طراحی بسته بندی و چاپ در سایت Foodkeys.com به شرح زیر است:  ۱- طراحی گرافیک ( لوگو، کاتالوگ ، لیبل ... )عکس خبر ۲- طراحی سه بعدی ( نمایش بسته بندی پیش از تولید )عکس خبر۳- طراحی قالب و نقشه های فنیعکس خبر۴- عکاسی صنعتیعکس خبر۵- طراحی صنعتیعکس خبر۶-نظارت بر فرآیند چاپ : لیتوگرافی ، فلکسوگرافی ، چاپ رول ( روتاری ) و افست ( تخت )عکس خبرIML  ( چاپ درون قالب – یکپارچه با ظرف )عکس خبر۷-   طراحی انواع جعبه ( جعبه سازی )عکس خبر۸- طراحی تبلیغاتی ( غرفه آرایی ، پوستر، بنر، بیل بورد، تابلوهای نمایشگاهی، لایت باکس....)عکس خبرتلفن تماس : 32774346 -026پیغام گیر (تلگرام، واتساپ) : 0992691152
مرجع صنایع غذایی و کشاورزی ایران