سرانه مصرف مرغ در کشور به ۲۶ کیلو در سال رسید

  • 1402/03/16
  • 428 بازدید

مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: سرانه مصرف مرغ تا قبل از مردمی‌سازی یارانه‌ها، حدود ۳۲ کیلوگرم به ازای هر نفر بود که در سال بعد از آن، این مقدار حدود ۱۲ درصد به لحاظ وزنی مصرف یا تولید گوشت کاهش پیدا کرد و مصرف سرانه ۲۶ کیلوگرم شد.

محمدعلی کمالی مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی کشور تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم  بر اساس منابع داخلی  ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی داشته باشیم و تقاضای کشور را کاملا پاسخ دهیم.


مقام مسئول اذعان داشت: پیش بینی می کنیم در سال جاری نسبت به سال گذشته مرغ بیشتری مصرف شود. و سرانه مصرف ما تا قبل از  مردمی‌سازی یارانه‌ها، حدود ۳۲ کیلوگرم به ازای هر نفر بود. در سال بعد از آن مردمی‌سازی یارانه‌ها، این مقدار حدود ۱۲ درصد به لحاظ وزنی مصرف یا تولید گوشت  کاهش پیدا کرد و مصرف سرانه هم حدودا ۲۶ کیلوگرم شد.


وی اظهار کرد: امسال پیش بینی می‌کنیم که مجددا افزایش مصرف مرغ داشته باشیم، بر همین اساس تلاش شده که ماهانه حداقل ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه را تا شهریور ماه به دست تولیدکنندگان مرغ گوشتی برسانیم تا بتوانیم نیاز داخلی کشور را کاملا پوشش بدهیم.


مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی کشور یادآور شد: البته بر اساس آن چه که شرکت پشتیبانی و وزارت جهاد کشاورزی خواستند، باید حداقل ۱۳۰ میلیون جوجه‌ریزی را داشته باشیم که ۱۰ میلیون قطعه آن را شرکت پشتیبانی برای تکمیل ذخایر استراتژیکش استفاده کند.
اقتصادآنلاین