ورود مرغ گرم به استان تهران ۴ برابر شد

  • 1402/03/04
  • 327 بازدید

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از افزایش ۴ برابری ورود مرغ گرم به استان تهران نسبت به ابتدای سال جاری خبر داد.

مسعود امرالهی مدیر دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی، با اشاره به آرامش موجود در تولید و توزیع مرغ گرم در بازار، تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده شاهد افزایش روند جوجه‌ریزی طی چند روز گذشته و افزایش تولید مرغ گرم هستیم.


مقام مسئول افزود: میزان ورود مرغ گرم به استان تهران نسبت به ابتدای سال جاری ۴ برابر شده و در حال حاضر توزیع مرغ در میدان بهمن تهران کمتر از قیمت مصوب است.


وی، با تاکید بر این که روند افزایش تولید مرغ ادامه‌دار خواهد بود، افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که روند قیمتی در بازار مرغ گرم نزولی بوده است.


امرالهی، با اشاره بر تشدید نظارت بر بازار مرغ گرم در استان‌های شمالی کشور، یادآور شد: نیروهای متخصص دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی و همچنین دفتر امور طیور وزارت جهاد کشاورزی در بازدیدهای انجام شده از مرغداری‌های استان‌های شمالی، با مرغداری‌هایی مواجه شدند که سن گله آنها بیش از سن مصوب بود و گاهاً تا ۶۳ روز می‌رسید؛ این واحدهای متخلف به تعزیرات معرفی شدند.


مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: از ابتدای طرح تشدید نظارت، حدود ۹۶ هزار و ۳۷۳ مورد بازرسی در حوزه مرغ در سراسر کشور انجام شده که ۱۸ هزار و ۵۹۰ پرونده به تعزیرات معرفی شده است.
وزارت جهاد کشاورزی