هوشمند سازی توزیع مرغ منجر به حذف دلالان می‌شود

  • 1401/12/13
  • 316 بازدید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه وجود شفافیت در بستر تولید از مزیت‌های مهم سامانه «ستکاوا» است، گفت: هوشمند سازی توزیع مرغ منجر به حذف واسطه گری‌ها و دلالان می شود.

صالح محمدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، با اشاره به روند هوشمندسازی کالاهای اساسی در گیلان، بیان کرد: توزیع هوشمند مرغ در گیلان و ۵ استان قطب تولید مرغ کشور در دستور کار قرار گرفت.


 مقام مسئول، از راه اندازی سامانه «ستکاوا» برای توزیع هوشمند مرغ در گیلان خبر داد و اذعان داشت: بسترهای فروش مرغ در استان‌های شمالی بویژه گیلان در سامانه ستکاوا طراحی و به اجرا در آمد.


 محمدی، با بیان اینکه تمام فعل و انفعالات در تولید، توزیع و فروش مرغ در بستر سامانه ستکاوا صورت می‌گیرد. و سامانه ستکاوا حلقه واصله تولیدکنندگان، بازاریان، اصناف، ناظرین، دامپزشکی و سازمان صمت جهت توزیع هوشمند مرغ در گیلان است.


 رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، وجود شفافیت در بستر تولید، توزیع و فروش مرغ را از مزیت‌های مهم سامانه ستکاوا برشمرد و یادآور شد: هوشمندسازی توزیع مرغ دست بسیاری از واسطه گری‌ها و دلالان را حذف می‌کند و تمام زنجیره تولید، توزیع و فروش مرغ در اتاق شیشه‌ای قرار می‌گیرد.
خبرگزاری مهر