برنامه‌ای برای افزایش قیمت شکلات نداریم

  • 1399/05/16
  • 615 بازدید

رئیس انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات گفت: علی رغم افزایش هزینه‌های تولید، تولید کنندگان برنامه‌ای برای افزایش قیمت ندارند.

جمشید مغازه‌ای رئیس انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه تولید کنندگان کماکان با کمبود مواد اولیه رو به رو هستند، اظهار کرد: در حال حاضر کارخانه‌ ها با مشکل تهیه شکر و کالا‌های وارداتی رو به رو هستند.

او افزود: هم اکنون صادرکنندگان با ۲ مشکل عمده بسته شدن مرز‌ها و نوسان نرخ ارز و قیمت پایه مواجه هستند، چرا که با دلار ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان امکان بازگشت ارز به کشور وجود ندارد.

مغازه‌ای ادامه داد: با افزایش قیمت مواد اولیه، نرخ تمام شده محصولات افزایش می‌یابد که در صورت تغییر قیمت، رقابت با دیگر رقبا مشکل ساز می‌شود.

افت ۳۰ درصدی صادرات شکلات

این مقام مسئول با اشاره به اینکه صادرات شیرینی و شکلات تعریفی ندارد، بیان کرد: بنابر آمار صادرات شیرینی و شکلات نسبت به سال قبل ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش داشته است که استمرار این روند مشکل ساز خواهد بود.

رئیس انجمن شیرینی و شکلات در پایان با اشاره به اینکه برنامه‌ای برای افزایش قیمت شیرینی و شکلات در دستور کار نداریم، تصریح کرد: علی رغم افزایش هزینه‌ های تولید، تولید کنندگان با سود پایین و در برخی موارد با زیان، اقدام به عرضه شیرینی و شکلات می‌کنند و تنها به سبب لوکس بودن کالا در سبد خانوار، افزایش قیمت بر مشکلات تولید کنندگان می‌افزاید.باشگاه خبرنگاران جوان