ارائه خدمات برای ارتقای سطح آمادگی فناوری طرح‌ها در موسسه صنایع غذایی

  • 1399/03/31
  • 692 بازدید

رئیس مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی گفت: به منظور تحقق جهش تولید در صنعت غذا، ارتقای سطح آمادگی فناوری (TRL) طرح‌های پژوهشی در مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی صورت می‌گیرد.

دکتر قدیر رجب زاده با اشاره به ارائه خدمات برای ارتقای سطح آمادگی فناوری طرح‌های پژوهشی در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، افزود: این امر از طریق انجام مطالعات تکمیلی بر روی ارتقای فناوری و صنعتی ‌سازی با هدف کاهش ریسک سرمایه گذاری در صنعت غذا برای سرمایه ‌گذاری بخش خصوصی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: TRL یک معیار جهانی برای ارزیابی سطح آمادگی فناوری است و از ایده تا مطالعات تولید انبوه را شامل می‌شود که به عنوان بسته فناوری یک دستاورد نوآورانه نیز مطرح است.

رییس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی خاطر نشان کرد: فناوری‌ هایی که دارای TRL بالا هستند، از زمان آغاز مالکیت بخش خصوصی می‌توانند در کوتاه ‌ترین زمان ممکن وارد مرحله تولید و روانه بازار شوند.

بر اساس اعلام روابط عمومی مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، رجب‌ زاده با بیان اینکه مدیریت کارآفرینی و ارتباط با جامعه موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در قالب انعقاد قراردادهای تحقیق و توسعه، طرح‌های پژوهشی، خدمات فنی و مهندسی و خدمات آزمایشگاهی حمایت خوبی از فعالان صنعت غذا انجام می ‌دهد، یادآور شد: این موسسه در سال ۱۳۹۹ با راه اندازی دفتر انتقال فناوری نسبت به ارتقای TRL طرح‌های پژوهشی، بازاریابی دستاوردهای پژوهشی و شناخت نیازهای صنعت اقدام کرده است.خبرگزاری ایسنا