بهترین نان برای افراد دیابتی

  • 1398/09/30
  • 476 بازدید

یک کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی گفت: نان سبوس دار برای افرادی که می‌خواهند رژیم بگیرند و یا دیابت دارند، بسیار مفید است.

مهشید سلیمانی، کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی ، درباره نان گفت: نان جزو اصلی‌ ترین وعده‌ های غذایی و تامین کننده اصلی انرژی روزانه هر فرد است بنابراین افراد در انتخاب نوع نان باید دقت کنند.

محبوب‌ ترین نان برای افراد رژیمی

او گفت: انتخاب نان سبوس دار برای افرادی که می‌خواهند رژیم بگیرند و یا دیابت دارند بسیار مهم است؛ نان جو به دلیل فیبر بالایی که دارد باعث کاهش قند خون و کلسترول می‌شود، همچنین سیری طولانی مدت برای افراد ایجاد می‌کند؛ بنابراین در کنترل وزن افراد تاثیر دارد.

این کارشناس ارشد تغذیه تاکید کرد: نان جو به دلیل داشتن خواص شگفت انگیزی که دارد توصیه شده در سبد غذایی روزانه خانواده قرار بگیرد؛ این نان به دلیل داشتن سبوس در گروه کربوهیدرات‌های پیچیده قرار می‌گیرد.

سلیمانی تصریح کرد: نان جو درمیان افراد مبتلا به دیابت نیز بسیار محبوب است. افراد دیابتی با مصرف نان جوبه بهبود کنترل نوسانات قند خون خود کمک می‌کنند؛ همچنین این نان بر روی پروفایل لیپیدی افراد نیز می‌تواند تاثیرات چشمگیری داشته باشد و به کاهش چربی خون کمک کند.

محبوب‌ترین نان برای افراد رژیمی

این کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی افزود: نان جو به دلیل داشتن فیبر باعث پر شدن معده و احساس سیری طولانی مدت و جلوگیری از نوسانات شدید قند خون می‌شود که همین ویژگی‌ ها باعث شده به مناسب‌ ترین گزینه برای افرادی باشد که می‌خواهند رژیم‌ های کاهش وزن بگیرند.

او بیان کرد: نان جو به دلیل دارا بودن ویتامین‌ های گروه B و مواد معدنی تاثیر شگفت انگیزی از جمله تامین کننده انرژی روزانه بدن و جلوگیری از ریزش مو و هم چنین بهبود عملکرد سیستم عصبی و خلق و خو را دارد.

سلیمانی توصیه کرد: افراد مبتلا به اختلالات متابولیک، کبد چرب و... در برنامه غذایی خود نان جو را جایگزین سایر نان‌ها کنند.سلامت نیوز