نخستین میز تخصصی کیوی در گیلان تشکیل شد

  • 1402/03/10
  • 137 بازدید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از تشکیل نخستین میز تخصصی کیوی در استان خبر داد و گفت: کشاورزی دانش پایه منجر به توسعه و رونق تولید می‌شود.

صالح محمدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان بیان کرد: گیلان در بخش تولید کیوی جزو اولین‌های کشور است و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.


 وی از تشکیل نخستین میز تخصصی کیوی در گیلان خبر داد و افزود: در این نشست مشکلات، چالش‌ها و فرصت‌های پرورش کیوی در گیلان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


 مقام مسئول، با تاکید بر اینکه کشاورزی دانش پایه منجر به توسعه و رونق می‌شود، تصریح کرد: برنامه محوری، هدف گذاری و توجه به مسئله دانش در بخش کشاورزی بویژه تولید کیوی بسیار اهمیت دارد.


 محمدی با بیان اینکه گیلان حائز رتبه نخست تولید کیوی در کشور است، عنوان کرد: محصول کیوی اشتغال، ارزآوری، توسعه و ثروت آفرینی را همراه خود دارد. و تشکیل میز تخصصی منجر به واکاوی مشکلات و چالش‌ها و ریشه یابی و درمان کاوی مسائل می‌شود.


 رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، با تاکید بر اینکه جذب بازار هدف برای فروش محصولات کشاورزی بویژه کیوی در دستور کار قرار گیرد،اظهار کرد: اقتصاد کشاورزی باید در حوزه تولید و سرمایه گذاری دیده شود. و گیلان قابلیت‌های بالایی در سرمایه گذاری بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی دارد که بخش قابل توجهی احصاء شده است.

 

 
خبرگزاری مهر