۲.۴ میلیون تن نیشکر در خوزستان برداشت شد

  • 1401/11/12
  • 115 بازدید

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از برداشت ۲.۴ میلیون تن نیشکر در واحدهای هشتگانه نیشکری خوزستان خبر داد.

عبدعلی ناصری مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، در خصوص آخرین وضعیت برداشت نیشکر در خوزستان بیان کرد: در ۱۰ ماه امسال ۲۴۰ هزار تن شکر سفید در واحدهای هشتگانه وابسته به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی تولید و در بازارهای داخلی عرضه شده است.


مقام مسئول عنوان کرد: این میزان شکر از برداشت ۲.۴ میلیون تن نیشکر تولید شده است و با توجه به سطح زیر کشت نیشکر در واحدهای هشتگانه نیشکری عملیات برداشت همچنان ادامه دارد.


وی، در خصوص پیش بینی میزان تولید شکر افزود: بر اساس پیش بینی های انجام شده و شرایط اراضی نیشکر، تا پایان فصل برداشت نیشکر حدود ۵۰۰ هزار تن شکر سفید در واحدهای هشتگانه نیشکری خوزستان برداشت خواهد شد. و برداشت نیشکر تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۲ از سطح ۶۷ هزار و ۵۸۰ هکتار از زمین های کشت و صنعت های نیشکری خوزستان با برداشت پنج تا ۵.۵ میلیون نیشکر ادامه خواهد داشت.


 مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، با بیان اینکه متوسط برداشت نیشکر در واحد سطح ۷۳ تن در هکتار است، اذعان داشت: با توجه به شرایط خشکسالی و تنش آبی در سال زراعی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ این میزان برداشت نیشکر قابل قبول و مطلوب است. و صنعت بزرگ نیشکر مسیری را در پیش گرفته که با حمایت از آن می توانیم به سمت خودکفایی کشور در تامین این کالای استراتژیک گام بر ‌داریم.
خبرگزاری ایسنا02632774346
پیغام گیر09912691152
پیغام گیر09912691152