ثبت اخبار شرکت شما
 با افزایش تولید داخل واردات شکر 12 درصد کاهش یافت با افزایش تولید داخل واردات شکر 12 درصد کاهش یافت
تاریخ: 1400/09/03
شماره: 31198
بازدید: 68

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: طی ۸ ماه امسال حدود ۷۵۸ هزار تن شکر خام وارد کشور شده است که به دلیل افزایش تولید داخلی، این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۱۲ درصدی داشته است.

 با افزایش تولید داخل واردات شکر 12 درصد کاهش یافت

 حجت براتعلی مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران بیان کرد: طی ۸ ماه از سال جاری ۷۵۸ هزار تن شکر خام وارد کشور شده است که سهم بخش خصوصی ۷۰ هزار تن بوده است.


وی تصریح کرد: واردات شکر در ۸ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش دارد که دلیل آن افزایش تولیدات داخلی (چغندرقند) است.


براتعلی افزود: تا بیستم آبان ماه یک میلیون و ۱۷۸ هزار تن نیشکر تحویل کارخانجات تولید شکر شده است که به میزان مدت مشابه سال گذشته است اما نسبت به سال ۹۸، ۶۰ درصد رشد دارد.


مقام مسئول اذعان داشت: از این میزان نیشکر تحویلی به کارخانجات، بیش از ۷۰۰ هزار تن شکر استحصال خواهد شد که پیش‌بینی‌های تولید در این بخش را محقق خواهد کرد. و سطح عرضه‌ی محصول از مناطق جنوب کشور به سایر نقاط در هفته‌های آینده افزایش خواهد یافت که به تثبیت قیمت شکر در بازار کمک می‌کند.


مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران یاد آور شد: با برنامه‌ریزی خوب برای تولید داخلی و واردات مناسب این کالا، در حال حاضر وضعیت موجودی شکر کشور در شرایط مطمئن قرار دارد.


منبع خبر: وزارت جهاد کشاورزی