ثبت اخبار شرکت شما
کاهش 50 درصدی مصرف ماهی در کشورکاهش 50 درصدی مصرف ماهی در کشور
تاریخ: 1400/02/11
شماره: 30734
بازدید: 83

مدیر بخش آبزیان اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: هر ساله شاهد کاهش مصرف ماهی در 6 ماهه دوم سال هستیم، اما امسال کمتر از سال‌های گذشته مردم به سراغ ماهی می‌آیند که علت اصلی آن نامساعدتر شدن اقتصادی است.

کاهش 50 درصدی مصرف ماهی در کشور

فخرالدین احمدی مدیر بخش آبزیان اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی درباره عرضه و بازار ماهیان پرورشی و دریایی، تصریح کرد: عرضه آبزیان دریای خزر به دلیل آغاز فصل تخم ریزی و ممنوعیت صید متوقف شده است و این نوع ماهیان در بازار عرضه نمی شود.

وی گفت: ممنوعیت صید در دریای خزر از 23 فروردین ممنوع شده  و تا پایان زمان تخم‌ریزی ماهیان در رودخانه ها ادامه پیدا می کند.

وی در پاسخ به این پرسش که اما برخی از انواع ماهیان دریای خزر هم اکنون در بازار عرضه می شوند، افزود: برخی انواع ماهی دریایی به صورت پرورشی نیز تولید و در بازار عرضه می‌شوند، آنچه در بازار می‌بینید از این نوع ماهیان هستند.  

به گفته احمدی؛ در حال حاضر تنها ماهیان دریای جنوب در بازار وجود دارد که به قیمت‌های مناسبی به فروش می رسد.

وی قیمت هر کیلوگرم ماهی شیر که از پرمصرف‌ترین ماهیان دریای جنوب است را حدود 90 هزار تومان عنوان کرد. 

مقام مسئول همچنین قیمت هر کیلوگرم ماهی سفید دریای جنوب را 40 هزار تومان، هر کیلوگرم ماهی کپور را 30 هزار تومان و هر کیلوگرم ماهی آزاد را 20 تا 23 هزار تومان اعلام کرد.

وی اذعان کرد: قیمت هر کیلوگرم قزل آلا که پرمصرف ترین ماهی پرورشی سردآبی است نیز با کاهش 10 درصدی نسبت به اسفند ماه، 43 هزار تومان عرضه می‌شود.

مدیر بخش آبزیان اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی از کاهش 50 درصدی مصرف ماهی خبر داد و افزود: هر ساله شاهد کاهش مصرف ماهی در 6 ماهه دوم سال هستیم، اما امسال کمتر از سال‌های گذشته مردم به سراغ ماهی می‌آیند. 

احمدی معتقد است؛ علت اصلی کاهش تقاضا برای مصرف ماهی نامساعدتر شدن اوضاع اقتصادی مردم است.  


منبع خبر: مرجع صنایع غذایی و کشاورزی ایران