ثبت اخبار شرکت شما
واردات 32 هزارتن چای به کشور/ قیمت هر کیلو چای ممتاز ۶۰ هزار تومان واردات 32 هزارتن چای به کشور/ قیمت هر کیلو چای ممتاز ۶۰ هزار تومان
تاریخ: 1399/09/01
شماره: 27236
بازدید: 34

رئیس سازمان چای گفت: با توجه به اختصاص تسهیلات به باغات رها شده پیش بینی می‌شود ۵۰۰ هکتار به چرخه تولید بازگردانده شود.

واردات 32 هزارتن چای به کشور/ قیمت هر کیلو چای ممتاز ۶۰ هزار تومان
حبیب جهان ساز رئیس سازمان چای، با اشاره به اینکه عملیات به زراعی در افزایش تولید و کیفیت برگ سبز چای تاثیر بسزایی داشته است، افزود: امسال برآوردکرده ایم که ۵۰۰ هکتار باغات رها شده به چرخه تولید بازگردد.


جهان سازبیان کرد: امسال سرمایه در گردش با اولویت تامین کود مورد نیاز پرداخت می‌شود، همچنین تسهیلات به زراعی همزمان با اجرای عملیات از آذرماه در اختیار چایکاران قرار می گیرد.


وی نرخ سود تسهیلات برای چایکاران را ۴ درصد با بازپرداخت ۴ ساله و برای کارخانجات ۷ درصد با بازپرداخت ۴ ساله اعلام کرد.


این مقام مسئول از پرداخت ۹۰ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: بنابر آمار تاکنون ۴۶۲ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است و مابقی به مرور پس از دریافت قدرالسهم دولت و کارخانه‌ها پرداخت خواهد شد.


وی درباره آخرین جزییات فروش چای کارخانه‌ها گفت: هم اکنون ۱۰ تا ۱۵ درصد چای تولیدی در کارخانه‌ها مانده و طی سال به فروش می‌رسد.


به گفته جهان ساز، شیوع ویروس کرونا و محدودیت سفر‌ها و صادرات در این امر فروش چای کارخانه‌ها تاثیر گذار بوده است.


۳۰ درصد چای مورد نیاز درکشور تامین ‌می شودرئیس سازمان چای متوسط قیمت فروش هر کیلو چای در کارخانه‌ها را ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون هر کیلو چای ممتاز در خرده فروشی ‌ها ۶۰ هزار تومان است.


وی با بیان اینکه ۳۰ درصد چای مورد نیاز در داخل تامین ‌می شود، گفت: ۶۰ تا ۷۰ هزار تن مابقی از طریق واردات تامین می‌شود‌.


رئیس سازمان چای در پایان درباره آخرین وضعیت واردات چای تصریح کرد: بنابر آمار گمرک در ۷ ماهه امسال ۳۲ هزار تن چای وارد کشور شده که مابقی آن به مرور وارد می‌شود.

منبع خبر: مرجع صنایع غذایی و کشاورزی ایران
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت