ثبت اخبار شرکت شما
نشان حد مجاز آلاینده‌ ها به ۵۰ محصول کشاورزی کشور اعطا شدنشان حد مجاز آلاینده‌ ها به ۵۰ محصول کشاورزی کشور اعطا شد
تاریخ: 1399/08/28
شماره: 27230
بازدید: 245

مدیرکل دفتر محیط‌ زیست و سلامت غذا وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۵۰ محصول کشاورزی نشان حد مجاز آلاینده‌ها و ۶ صنعت این بخش گواهی صنعت سبز دریافت کردند.

نشان حد مجاز آلاینده‌ ها به ۵۰ محصول کشاورزی کشور اعطا شد
علیرضا رفیعی پور مدیرکل دفتر محیط‌ زیست و سلامت غذا وزارت جهاد کشاورزی اظهارکرد: نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی توسط سازمان ملی استاندارد و گواهی صنعت سبز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست صادر می‌شود.


وی بیان کرد: اکنون ۷۰۰ پرونده برای کسب نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی در دست اقدام است.


مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه درخواست نشان حد مجاز محصولات کشاورزی به‌طور داوطلبانه توسط تولیدکنندگان انجام می‌شود،اظهار داشت: محصولات زراعی، باغی، گلخانه‌ای و قارچ پس از رصد و پایش و دریافت کد شناسه  ۹ رقمی از سوی وزارت جهاد کشاورزی، نشان حد مجاز آلاینده توسط سازمان ملی استاندارد دریافت می‌کنند.


رفیعی پور خاطرنشان‌کرد: نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی برای سه سال اعتبار دارد و پس از این مدت باید دوباره تمدید شود.


وی ادامه داد: اعطای این نشان به محصولات کشاورزی در واقع به مصرف‌کننده در مورد کیفیت محصول اطمینان خاطر می‌دهد.


مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا وزارت جهاد کشاورزی درباره اعطای این نشان به محصولات دامی افزود: برای محصولات دام، طیور، آبزیان و زنبور عسل که تولیدی افزون بر ۱۵ میلیون تن در سال را به خود اختصاص می‌دهند، برنامه دریافت نشان حد مجاز آلاینده‌ها وجود دارد.


رفیعی‌پور، درباره گواهی صنعت سبز نیز گفت: در بخش کشاورزی ۱۱ هزار صنعت مرتبط با این بخش داریم که باید طی یک برنامه راهبردی بتوانند گواهی صنعت سبز را دریافت کنند.


 پس از انجام آزمایشات مختلف روی محصول تقاضا شده، اگر میزان آلاینده‌های آن محصول در حد مجاز بوده و با استاندارهای ملی مطابقت داشته باشد، به آن محصول کشاورزی پروانه کاربرد و نشان حد مجاز آلاینده‌ها اعطا می شود.


مدت اعتبار این پروانه سه سال است و در طول این مدت، پس از اخذ پروانه دست‌کم سالی یک بار توسط شرکت بازرسی نمونه ‌برداری و بازرسی ‌های لازم انجام و گزارشات مربوطه به سازمان جهادکشاورزی ارسال می‌شود.

منبع خبر: مرجع صنایع غذایی و کشاورزی ایران
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت