ثبت اخبار شرکت شما
ابلاغ پروتکل مدیریت بیماری کرونا به صنایع غذایی کشورابلاغ پروتکل مدیریت بیماری کرونا به صنایع غذایی کشور
تاریخ: 1399/03/01
شماره: 26100
بازدید: 160

مدیرکل امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: پروتکل الزامات پیشگیری و مدیریت بیماری کرونا به تمامی واحدهای صنعتی خوراکی و آشامیدنی ابلاغ شده است.

ابلاغ پروتکل مدیریت بیماری کرونا به صنایع غذایی کشور محمد حسین عزیزی، با اشاره به اقدامات انجام‌ شده به منظور پیشگیری از بروز و شیوع کرونا ویروس در حوزه محصولات خوراکی، اظهار کرد: اگرچه شواهدی در مورد انتقال ویروس کرونا از طریق مواد غذایی دیده نشده، اما از زمان شیوع بیماری کرونا در کشور الزامات مورد نیاز به منظور پیشگیری از شیوع بیماری در بین کارکنان واحدهای تولید کننده مواد غذایی و آشامیدنی و میزان تأثیرگذاری آن بر سلامت محصول موردبررسی قرار گرفته است.

وی افزود: در اسفند ۹۸، مقررات و پروتکل ‌های اجرایی وضع شده توسط سازمان خواروبار و کشاورزی (فائو) و سازمان جهانی بهداشت ابلاغ شد و اداره کل غذا نیز پروتکل الزامات پیشگیری و مدیریت بیماری را تهیه و به منظور اجرا، به واحدهای تولید کننده، مراکز نگهداری (انبارها) و مراکز پخش مرتبط به معاونت ‌های غذا و دارو سراسر کشور ابلاغ کرد.

مدیرکل امور فرآورده ‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو تأکید کرد: رعایت سختگیرانه و تشدید نظارت بر اجرای پروتکل ‌های ابلاغی توسط سازمان غذا و دارو در صنایع غذایی به طور جدی دنبال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ضمن پیگیری ویژه به منظور رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی مرتبط با پیشگیری از بیماری کرونا در کشورهای صادر کننده کالا به ایران، دستورالعملی برای اطلاع کشورهای منطقه برای حصول اطمینان از شرایط تولید و حفظ سلامت محصول در تجارت کالاهای غذایی و آشامیدنی تهیه شده است که از طریق وزارت امور خارجه اطلاع رسانی خواهد شد.
منبع خبر: سازمان غذا ودارو


تگ ها :