ثبت اخبار شرکت شما
چین واردات مواد غذایی از تایوان را متوقف کردچین واردات مواد غذایی از تایوان را متوقف کرد
تاریخ: 1401/05/12
شماره: 32767
بازدید: 69

شورای کشاورزی تایوان اعلام کرد، چین به طور موقت واردات محصولات غذایی از چند شرکت تایوانی را متوقف کرده است.

چین واردات مواد غذایی از تایوان را متوقف کرد

شورای کشاورزی تایوان در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد، روز دوشنبه از تعلیق واردات مطلع شده و اکنون در حال بررسی این موضوع است که چه تعداد شرکت ها با این تعلیق مواجه شده اند.


در حال حاضر، شرکت هایی که در فهرست تعلیق واردات قرار دارند، شامل تولید کنندگان برگ چای، میوه های خشک، عسل، دانه های کاکائو و سبزیجات هستند؛ همچنین صید از حدود 700 کشتی ماهیگیری نیز در این فهرست قرار دارد.


به نظر می رسد، دلیل رسمی این ممنوعیت به پایبندی شرکت ها تایوانی به قوانین جدید گمرک چین که از آوریل سال گذشته اعلام شد، باز می گردد.


با این حال، آمارهای اداره کل گمرک چین نشان می دهد، چندین شرکت تایوانی که وضعیت ثبت آنها به روز است، نیز تحت تأثیر این ممنوعیت قرار گرفته اند.


گمرک چین در وب سایت خود، 107 برند ثبت شده تایوانی را در دسته «کراکر (نوعی شیرینی)، شیرینی و نودل» قرار داده است که 35 شرکت از این تعداد، با وجود ثبت به روزرسانی شده، برچسب «واردات به طور موقت تعلیق شده اند» دارند.


چین پیش از این نیز در ماه ژوئن واردات آناناس، انواع سیب را به علت باقیمانده‌های شیمیایی اضافی و آفات محصولات کشاورزی به حالت تعلیق درآورده بود.


منبع خبر: خبرگزاری فارس