ثبت اخبار شرکت شما
آمادگی برای خرید روزانه ٣٠٠٠ تن شیر مازاد دامدارانآمادگی برای خرید روزانه ٣٠٠٠ تن شیر مازاد دامداران
تاریخ: 1401/03/05
شماره: 32614
بازدید: 97

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌ های تولید کنندگان فرآورده‌های لبنی پاستوریزه ایران گفت:‌ آمادگی داریم تا روزانه ٣٠٠٠ تن شیرخام مازاد از دامداران خریداری کنیم.

آمادگی برای خرید روزانه ٣٠٠٠ تن شیر مازاد دامداران

علی‌احسان ظفری مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌ های تولید کنندگان فرآورده‌های لبنی پاستوریزه ایران بیان کرد: با بیان اینکه اتحادیه تعاونی‌های تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی پاستوریزه ایران آمادگی خرید مازاد شیر تولیدکنندگان را تا روزانه ٣٠٠٠ تن دارند و در هر نقطه ای از ایران اگر کارخانه‌ای شیر مازاد دامداران را دریافت نکرد و این شیر بر روی دست دامدار ماند اتحادیه آمادگی دارد که این شیر را با قیمت مصوب هرکیلو ۱۲ هزارتومان خریداری کند.


وی افزود:‌ تاکنون شیر مازادی وجود نداشته و به ما نیز اعلام نشده است.


مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌ های تولید کنندگان فرآورده‌های لبنی پاستوریزه ایران تاکید کرد: شیر مازاد تولید شده خریداری می شود تا برای دامداران مشکلی ایجاد نشود. بعد از آن این شیر بین صنایع فرآوری تقسیم می‌شود.


وی در پاسخ به این سوال که قراراست شیرهای خریداری شده در کدام صنایع مورد استفاده قرار گیرد؟ یادآور شد: تصمیم بر این است که بخشی از شیرهای خریداری شده با موافقت دولت در شیر مدارس قرار گیرد. همچنین اگر دولت موافقت کند بخشی از آن را در قالب سبد غذایی در اختیار جامعه هدف مانند بهزیستی، کمیته امداد و... قرار می‌دهیم و در نهایت اگر مازادی باشد تبدیل به شیرخشک و کره خواهد شد و به صورت مدیریت شده آن را صادر می‌کنیم.


منبع خبر: خبرگزاری ایانا