ثبت اخبار شرکت شما
برای اولین بار در مزارع پرورش ماهی از آب مغناطیسی استفاده شدبرای اولین بار در مزارع پرورش ماهی از آب مغناطیسی استفاده شد
تاریخ: 1400/10/30
شماره: 31340
بازدید: 133

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: برای اولین بار در استان و در شهرستان مراغه از آب مغناطیسی در مزارع پرورش ماهی استفاده شد.

برای اولین بار در مزارع پرورش ماهی از آب مغناطیسی استفاده شد

قاسم جعفروند، مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی ،در حاشیه راه‌اندازی پرورش ماهی در مراغه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این مزرعه با ظرفیت تولیدی ۱۵ تن بوده و پیش‌بینی می‌شود با نصب تجهیزات تولید آب مغناطیسی به میزان قابل توجهی به تولید مزرعه افزوده شود.


وی گفت: با وجود آنکه ماهی عملاً آبی را مصرف نمی‌کند و آب موجود در استخر پرورش به عنوان محیط زندگی ماهی محسوب می‌شود ولی به لحاظ محدودیت منابع آب در دسترس، وجود خشکسالی‌های اخیر و نیاز به ارتقای کارایی مصرف آب، برنامه شیلات برای کاربرد بهینه آب در آبزی‌پروری و انجام پالایش آب استخر، استفاده از روش‌های جدید تولید است.


مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در این مزرعه آب مغناطیسی بدون اضافه کردن مواد شیمیایی و سمی به محیط پرورش از تشکیل رسوب جدید پیشگیری می‌کند، اضافه کرد: با اِعمال امواج مغناطیسی به آب، اکسیژن در دسترس ماهی افزایش می‌یابد و در نهایت جذب پروتئین خوراک افزایش می‌یابد.


جعفروند ادامه داد: حذف چشمگیر جلبک و بار میکروبی، کاهش زمان پرورش و کاهش پسماند پس از نصب تجهیزات پالایش آب استخر مورد انتظار است.


وی ضمن تأکید بر کارکرد تجهیزات جدید آبزی پروری و تأثیرات آنها بر افزایش تولید در استان اعلام کرد: این مدیریت ضمن احساس مسئولیت نسبت به نسل‌های آینده، درصدد است از آب مورد نیاز در حوزه آبزی‌پروری بیشترین بهره‌برداری را کرده و از هدررفت آن جلوگیری کند.


منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان