ثبت اخبار شرکت شما
ریزش ملخ‌های مهاجم به خوزستان آغاز شدریزش ملخ‌های مهاجم به خوزستان آغاز شد
تاریخ: 1400/02/02
شماره: 30711
بازدید: 173

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از آغاز ریزش ملخ‌های مهاجم به مناطق جنوبی خوزستان به خصوص خرمشهر خبر داد.

ریزش ملخ‌های مهاجم به خوزستان آغاز شد

تورج نوروزی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه ریزش ملخ‌های مهاجم به مناطق جنوبی استان به ویژه خرمشهر آغاز شده است، بیان کرد: گروه‌های پایش شبانه به این منطقه اعزام شدند.

وی گفت: چهار گروه پایش ملخ دریایی مهاجم برای سمپاشی در زمین‌های کشاورزی شلمچه از توابع این شهرستان مستقر شدند.

نوروزی افزود: به دنبال پایش ملخ دریایی در زمین‌های کشاورزی غرب کارون، حفار شرقی، شلمچه و نخلستان‌های جزیره مینو خرمشهر مواردی از گونه ملخ صحرایی مهاجم در زمین‌های کشاورزی شلمچه مشاهده شد.

مقام مسئول تاکید کرد: این گونه مهاجم بیشتر در نخلستان‌ها و زمین‌های کشاورزی روستاهای عریض، خین و شاخوره حوزه شلمچه مشاهده شده است.

وی اذعان کرد: با پایش و مشاهده ملخ‌های مهاجم به زمین‌های کشاورزی شلمچه گزارش به ستاد مبارزه و پایش ملخ‌های دریایی متمرکز خوزستان داده شد.

وی افزود: در سال زراعی جاری علاوه بر کشت گندم، جو و کلزا، کشت میانه کاری، صیفی و سبزی نیز در نخلستان‌ها و زمین‌های کشاورزی روستاهای مسیر شلمچه انجام شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به برداشت گندم، جو در شلمچه تصریح کرد: در سال زراعی جاری یک هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شلمچه به زیر کشت گندم و جو رفت که محصول این زمین‌ها در حال برداشت است.

منبع خبر: مرجع صنایع غذایی و کشاورزی ایران