ثبت اخبار شرکت شما
ارائه خدمات برای ارتقای سطح آمادگی فناوری طرح‌ها در موسسه صنایع غذاییارائه خدمات برای ارتقای سطح آمادگی فناوری طرح‌ها در موسسه صنایع غذایی
تاریخ: 1399/03/31
شماره: 26284
بازدید: 271

رئیس مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی گفت: به منظور تحقق جهش تولید در صنعت غذا، ارتقای سطح آمادگی فناوری (TRL) طرح‌های پژوهشی در مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی صورت می‌گیرد.

ارائه خدمات برای ارتقای سطح آمادگی فناوری طرح‌ها در موسسه صنایع غذایی دکتر قدیر رجب زاده با اشاره به ارائه خدمات برای ارتقای سطح آمادگی فناوری طرح‌های پژوهشی در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، افزود: این امر از طریق انجام مطالعات تکمیلی بر روی ارتقای فناوری و صنعتی ‌سازی با هدف کاهش ریسک سرمایه گذاری در صنعت غذا برای سرمایه ‌گذاری بخش خصوصی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: TRL یک معیار جهانی برای ارزیابی سطح آمادگی فناوری است و از ایده تا مطالعات تولید انبوه را شامل می‌شود که به عنوان بسته فناوری یک دستاورد نوآورانه نیز مطرح است.

رییس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی خاطر نشان کرد: فناوری‌ هایی که دارای TRL بالا هستند، از زمان آغاز مالکیت بخش خصوصی می‌توانند در کوتاه ‌ترین زمان ممکن وارد مرحله تولید و روانه بازار شوند.

بر اساس اعلام روابط عمومی مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، رجب‌ زاده با بیان اینکه مدیریت کارآفرینی و ارتباط با جامعه موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در قالب انعقاد قراردادهای تحقیق و توسعه، طرح‌های پژوهشی، خدمات فنی و مهندسی و خدمات آزمایشگاهی حمایت خوبی از فعالان صنعت غذا انجام می ‌دهد، یادآور شد: این موسسه در سال ۱۳۹۹ با راه اندازی دفتر انتقال فناوری نسبت به ارتقای TRL طرح‌های پژوهشی، بازاریابی دستاوردهای پژوهشی و شناخت نیازهای صنعت اقدام کرده است.
منبع خبر: خبرگزاری ایسنا


تگ ها :


بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت