ثبت اخبار شرکت شما
۴۰ محصول دریایی استاندارد سازی شد۴۰ محصول دریایی استاندارد سازی شد
تاریخ: 1398/01/26
شماره: 23061
بازدید: 39

با تلاش کمیته دریایی ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف حمایت از کالا و محصولات ایرانی، ۴۰ محصول دریایی بومی، استاندارد سازی شد.

۴۰ محصول دریایی استاندارد سازی شد گستردگی صنایع دریایی ایران بازار بزرگی را برای محصولات دریایی کشور فراهم کرده است که متاسفانه بخش عمده‌ای از این بازار توسط محصولات خارجی تامین می‌شود.

محصولات تولیدی ایرانی نیز برای قابلیت استفاده در دریا یا به عبارتی تجاری‌ سازی، نیاز به اخذ گواهینامه‌ های دریایی دارند. بر این اساس حمایت از اخذ گواهینامه‌ های دریایی برای تامین این بازار توسط محصولات داخلی الزامی است.

بر همین اساس و برای استانداردسازی محصولات دریایی، کمیته دریایی ستاد توسعه فناوری‌ های فضایی و حمل‌ ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با موسسه رده‌ بندی ایرانیان سال ۹۳، تفاهم‌ نامه‌ای امضا کرد که بر مبنای این تفاهم‌ نامه، ستاد بخشی از هزینه‌ های صدور گواهینامه‌ های دریایی محصولات تولید کنندگان داخلی را تامین می‌کند. طی این تفاهم‌ نامه، موسسه رده‌ بندی ایرانیان با ارزیابی محصولات متقاضیان، در صورت احراز شرایط، گواهینامه دریایی صادر می‌کند.

بر همین اساس، تاکنون ۴۰ محصول با حمایت ستاد موفق به اخذ گواهینامه دریایی شده‌اند که از این تعداد، ۸ محصول در سال ۹۷ به تایید رسیده است.
منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت