ثبت اخبار شرکت شما
زیاده روی در مصرف نمک سلامتی را به خطر می اندازدزیاده روی در مصرف نمک سلامتی را به خطر می اندازد
تاریخ: 1397/08/15
شماره: 21854
بازدید: 90

کارشناس بهداشت مواد غذایی هشدار داد: زیاده روی در مصرف نمک به مدت طولانی می تواند باعث افزایش فشار خون، اختلالات کلیوی و قلبی و از دست دادن پتاسیم بدن شود.

زیاده روی در مصرف نمک سلامتی را به خطر می اندازد کارشناس بهداشت مواد غذایی در گفت و گو با خبرنگار ایفدانا هشدار داد: زیاده روی در مصرف نمک سلامتی را به خطر می اندازد.

حسین عبدالعزیزی گفت: چنانچه یک فرد دارای فشار خون بالایی باشد توصیه می شود که مصرف نمک خود را کاهش دهد و به برچسب روی مواد غذایی بسته بندی شده توجه کند که حاوی چه مقدار نمک است.

وی افزود: شهروندان حتما از مصرف انواع گوشت و فرآورده های آن شامل کالباس و سوسیس به ویژه کنسرو گوشت و سس ها که همگی دارای مقادیر زیادی نمک هستند پرهیز کنند.

این کارشناس در ادامه گفت: بنابر تحقیق منخصصان تاکنون کمبود اولیه غذایی سدیم (نمک طعام) در انسان مشاهده نشده است، اما عوارض کمبود ثانویه آن افزایش دفع سدیم و نارسایی غذه فوق کلیوی بروز میکند که با نشانه هایی همچون بی اشتهایی، ضعف عضلانی، انقباضات دردناک ماهیچه ها، اختلالات تنفسی، ضعف و ازحال رفتن در اثر نارسایی جریان خون ممکن است دیده شود.

عبدالعزیزی در پایان یادآور شد: زیاده روی در مصرف نمک به مدت طولانی نیز می تواند باعث افزایش فشار خون، اختلالات کلیوی و قلبی و از دست دادن پتاسیم بدن شود.
منبع خبر: ایفدانا (پایگاه خبری سازمان غذا ودارو)
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت