ثبت اخبار شرکت شما
سرانه مصرف قارچ در کشور 25 درصد افزایش یافتسرانه مصرف قارچ در کشور 25 درصد افزایش یافت
تاریخ: 1399/09/02
شماره: 27239
بازدید: 60

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ گفت: با گسترش کرونا و اهمیت مصرف قارچ در سیستم ایمنی بدن، سرانه مصرف قارچ ۲۵ درصد رشد داشت.

سرانه مصرف قارچ در کشور 25 درصد افزایش یافت
مهدی رجبی رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی بیان کرد: با گسترش ویروس کرونا و عدم صادرات منظم، مازادی در عرضه نداریم چرا که سرانه مصرف در داخل افزایش یافته است.


او افزود: علی رغم کاهش نرخ دلار، قیمت نهاده‌های تولید به طور مداوم در حال افزایش است که با این وجود انجمن در حال بررسی قیمت تمام شده است که امیدواریم هفته آینده نرخ نهایی اعلام شود.


رجبی از ثبات قیمت قارچ در بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو قارچ درب مزرعه ۲۲ تا ۲۴ هزار تومان است که با این وجود حاشیه سود تولیدکننده کمتر از ۱۰ درصد است که اگر افزایش قیمت نداشته باشیم، تولیدکننده دچار مشکل خواهد شد.


این مقام مسئول با انتقاد از عرضه قارچ فله با نرخ ۵۰ هزار تومان در خرده فروشی‌ ها بیان کرد: گرچه در ایام کرونا، قارچ در مقایسه با دیگر سبزیحات در تقویت سیستم ایمنی بدن نقش دارد، اما فروش با نرخ ‌های ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان در بازار خرده فروشی منطقی نیست چرا که تولیدکننده حداکثر ۲۵ هزار تومان هر کیلو قارچ را عرضه می‌کند.


رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ در پایان از افزایش سرانه مصرف قارچ خبر داد و گفت: بنابر آمار، سرانه مصرف قارچ ۲۵ درصد افزایش یافته است که با وجود توقف صادرات مشکلی نداریم.

منبع خبر: مرجع صنایع غذایی و کشاورزی ایران
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت