ثبت اخبار شرکت شما
10 میلیارد تومان برای مبارزه با ملخ های صحرایی اختصاص یافت 10 میلیارد تومان برای مبارزه با ملخ های صحرایی اختصاص یافت
تاریخ: 1399/08/07
شماره: 27144
بازدید: 251

مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان تخصیص ۱۰ میلیارد تومان برای مبارزه با ملخ صحرایی در سال زراعی جاری نسبت به تخصیص ۱۰ میلیارد تومان دیگر تا آذر ماه ابراز امیدواری کرد.

10 میلیارد تومان برای مبارزه با ملخ های صحرایی اختصاص یافت

سعید معین ، افزود: قسمت اعظم این اعتبار به استان‌های درگیر با آفت ملخ صحرایی تخصیص داده شده است.


معین با اذعان به اینکه برای مبارزه به موقع با ملخ صحرایی در کشور به تخصیص ۱۰ میلیارد تومان دیگر از سوی ستاد بحران کشور نیاز است، گفت: با صحبت‌ هایی که در این زمینه سازمان حفظ نباتات انجام داده است، امید می‌رود مبلغ ۱۰ میلیارد تومان دوم توسط ستاد بحران کشور تا آذر ماه تخصیص داده شود.


وی بر مبارزه با ملخ صحرایی قبل از ورود به مزارع و باغات کشور تاکید کرد و اظهار داشت: تلاش می‌کنیم مبارزه با ملخ صحرایی در بیابان و مراتع یعنی پیش از ورود به اراضی کشاورزی و ایجاد خسارت، انجام شود.


مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور خاطر نشان کرد که اکثر مبارزات با این آفت در سال زراعی گذشته در بیابان‌ های بی آب و علف و مراتع صورت گرفت و از این رو جمعیت کمی از آنها توانستند به اراضی کشاورزی برسند که آنها هم کنترل شدند.


وی با بیان اینکه پیش بینی‌ ها حاکی از ورود ملخ صحرایی از آبان امسال به ایران است، گفت: در اوایل آبان با توجه به جهت باد، ملخ‌ ها به سمت شاخ آفریقا و جنوب شبه جزیره عربستان حرکت می‌کنند و از آنجا بخشی از این آفت وارد بلوچستان پاکستان و سپس بلوچستان ایران و هرمزگان می‌شود.


مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور افزود: بر اثر مبارزه در بهترین حالت و با بهترین نوع سم، ملخ صحرایی تا ۹۰ درصد تلفات می‌دهد.


 

منبع خبر: مرجع صنایع غذایی و کشاورزی ایران
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت