برگزاری چهاردهمین نمایشگاه کشاورزی ایران در افغانستان برگزاری چهاردهمین نمایشگاه کشاورزی ایران در افغانستان
1399/10/25


چهاردهمین نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران در کشور افغانستان با محوریت بخش کشاورزی از ۲۱ تا ۲۴ بهمن ماه در شهر کابل برگزار می شود.

متن کامل


رتبه نخست آذربایجان ‌شرقی در توسعه گلخانه‌ها رتبه نخست آذربایجان ‌شرقی در توسعه گلخانه‌ها
1399/10/25


رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان ‌شرقی گفت: این استان از نظر درصد پیشرفت برنامه توسعه گلخانه‌ها، در رتبه نخست کشوری قرار دارد.

متن کامل


رهایی از واردات با احیای مرغ آرین در کشور رهایی از واردات با احیای مرغ آرین در کشور
1399/10/25


سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی گفت: احیای مرغ آرین داخلی موجب رهایی کشور از وابستگی به واردات جوجه مرغ گوشتی می شود، ضمن اینکه از سالیان گذشته در شمال کشور پرورش یافته است.

متن کامل


ممنوعیت واردات شیر خشک دو ساله شد ممنوعیت واردات شیر خشک دو ساله شد
1399/10/24


رئیس انجمن صنفی تولید شیر خشک با اشاره به ممنوعیت صادرات شیرخشک از سال ۹۷، گفت: ما موافق حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات نهاده های دامی هستیم تا در ازای آن اجازه صادرات داشته باشیم.

متن کامل


کمبود روغن در نانوایی ها زنگ خطر را به صدا در آورد کمبود روغن در نانوایی ها زنگ خطر را به صدا در آورد
1399/10/24


رئیس اتحادیه نانوایان فانتزی گفت: دو ماه پیش دولت روغن جامد با نرخ دولتی به نانوایی‌ها اختصاص داد که این سهمیه رو به اتمام است.

متن کامل


 موفقیت یک شرکت دانش بنیان در تولید روغن حاوی امگا 3 از دانه کتان موفقیت یک شرکت دانش بنیان در تولید روغن حاوی امگا 3 از دانه کتان
1399/10/24


یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید روغن از دانه کتان حاوی اسید چرب امگا 9،6،3، ویتامین ب ، پتاسیم ، منیزیم ، فیبر، پروتئین و روی است.

متن کامل


معرفی ارقام جدید بذر گوجه ‌فرنگی  در سال 1401 معرفی ارقام جدید بذر گوجه ‌فرنگی در سال 1401
1399/10/23


رئیس پژوهشکده سبزی و صیفی موسسه علوم باغبانی با اشاره به اینکه اولویت تحقیقات بر روی محصولات اصلی سبزی و صیفی است از معرفی ارقام جدید بذر گوجه‌فرنگی گلخانه‌ای در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

متن کامل


شناسایی آلودگی برنج، شیر و آب با نقاط کوانتومی کربنی و تلفن‌های هوشمند شناسایی آلودگی برنج، شیر و آب با نقاط کوانتومی کربنی و تلفن‌های هوشمند
1399/10/23


محققان دانشگاه شهید بهشتی بر اساس نقاط کوانتومی کربنی سیستمی پیاده سازی کردند که از آن می‌توان برای شناسایی آلودگی‌ محیط‌‌های آبی و همچنین محصولات کشاورزی و لبنی استفاده کرد.

متن کامل


آغاز توزیع گسترده تخم مرغ با قیمت مصوب درتهران آغاز توزیع گسترده تخم مرغ با قیمت مصوب درتهران
1399/10/23


مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: طبق ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی، توزیع گسترده هر شانه تخم‌ مرغ ۳۰ تایی با نرخ مصوب ۳۳ هزار تومان در سطح شهر تهران آغاز شد.

متن کامل


صادرات زعفران تا پایان سال رکورد می زند صادرات زعفران تا پایان سال رکورد می زند
1399/10/22


عضو شورای ملی زعفران از جهش صادرات زعفران خبر داد و گفت: با استمرار روند فعلی، صادرات زعفران تا پایان سال رکورد می‌زند.

متن کامل